+38 044 204 81 13

Архів заходів

КАЙДЗЕН-марафон 2017 (Етап IХ) 6 жовтня, 2017

«В епоху глобальної конкуренції, ніколи не знаєш, хто женеться за тобою,

тому потрібно бути хоча б на крок попереду своїх конкурентів».
Масаакі ІМАІ

 

Етап IX. Загальне управління сервісами (TSM) або КАЙДЗЕН-Офіс. ↓
Марафонці вже практично на фініші. 8 етапів, на яких ми вчилися виявляти перешкоди на шляху, усувати їх та запобігати появі в майбутньому – вже позаду. І IX етап ми присвячуємо дуже важливим питанням які, як може здатися, весь час залишалися осторонь. Процес бігу, як і будь-який виробничий процес, завжди супроводжується додатковими процесами, які ми не бачимо, але без яких дуже складно рухатися вперед без перешкод.

 

І ось IX етап марафону ми присвячуємо офісним процесам, які обов'язково є у кожної компанії, незалежно від сфери її діяльності.

 

TSM (Total Service Management) або Загальне управління сервісами також відоме під назвою КАЙДЗЕН-офіс. Цей інструмент може бути використаний для будь-яких адміністративних процесів в компанії будь-якій галузі або для процесів надання послуг.

 

Компанії, які застосовують КАЙДЗЕН, в основному роблять акцент на поліпшенні виробничих процесів, забуваючи при цьому про існування часом величезних адміністративних апаратів з незрозумілими ролями і функціями. Ефективні офісні процеси знижують витрати, підвищують задоволеність внутрішніх і зовнішніх клієнтів.

 

На IХ етапі учасники дізнаються про:

 • цінності в офісній діяльності;
 • види і джерела втрат в офісних процесах; 
 • інструментах аналізу і поліпшення офісних процесів;
 • розробці стандартів робочих місць і візуальних засобів;
 • мотивації співробітників на підтримку поліпшень. 

 

Після цього етапу марафонці будуть мати розуміння про методику організації та поліпшення офісного процесу, отримають навички застосування інструментів поліпшення в офісі і сфері послуг і навчаться визначати операційні втрати та втрати в офісних процесах.

 

На ХI етап запрошуються: представники всіх рівнів адміністративного персоналу, керівники і співробітників банків, страхових компаній, компаній, що працюють в сфері послуг, керівники виробничих і технічних підрозділів, технологи, менеджери з якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери і всі ті, кому потрібні більш глибокі знання основ підвищення ефективності роботи офісу.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на ХI етапі – Антоніна Соколовабізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, яка працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Головний тренер сертифікаційної програми підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США).

 

STARTуємо  6 жовтня, 2017 (Пт)
Час: 9:30 – 17:30
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження IХ етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в IХ етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон IХ етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на IХ етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

 

 

 «Я хочу розповісти вам одну історію про двох підприємців: японського і американського. Вони вирішили поїхати на Сафарі на полювання. Коли підприємці вийшли з автомобіля, то вони почали стріляти, але через деякий час, усвідомивши, що у них закінчилися патрони, вирішили повернутися до автомобіля, який перебував на відстані, приблизно, 500 метрів від них, і дістати ще патронів. Але тут, раптово, на їх шляху з’явився величезний лев, який почав погоню за ними. В той момент, японський підприємець злякався настільки, що завмер на місці. Потім повільно опустив рюкзак на землю, дістав з нього нові кросівки і став перевзуватися. Американський підприємець був дуже здивований і запитав, що той робить. І почув відповідь: я дістаю свої японські кросівки, які кращі кросівок фірми «Nike». Мені не потрібно швидко бігти, щоб врятуватися, мені потрібно бути всього на крок попереду тебе, щоб вижити».

 

Цю притчу розповів засновник філософії КАЙДЗЕН Масаакі ІМАІ під час відкриття КАЙДЗЕН Клубу в Україні в грудні 2010 року. Ця історія, на його думку, якнайкраще описує ситуацію на ринку сьогодні.

 

Можливо, не всі поки що знайомі з цим модним зараз словом КАЙДЗЕН. Так ось, КАЙДЗЕН (KAIZEN) – це японське слово, яке складається з двох ієрогліфів kai – зміна і zen – хороший, що разом означає безперервне поліпшення.

 

Головна ідея КАЙДЗЕН фокусується на постійному безперервному вдосконаленні процесу. Будь-якого процесу, як на роботі, так і в особистому житті. Успіх японців багато в чому заснований на цій філософії. Якщо на Заході компанії воліють змінюватися за рахунок інвестиційних інновацій – великих, але нечастих перетворень, то в Японії прийнятий зовсім інший підхід, згідно з яким компанії змінюються протягом всього свого життя. Весь час, непомітно, повільно, вдосконалюючись кожну хвилину.

 

Чому КАЙДЗЕН? Тому що:

 • цю методологію можна застосовувати для будь-яких компаній від маленьких до величезних;
 • конкуренти не завжди побачать перебудову і розвиток вашого бізнесу, навіть якщо будуть пильно за ним спостерігати. Зміни не дуже помітні зовні, так як крок змін невеликий;
 • потрібно відносно невелике фінансування для реструктуризації компанії, так як основні зміни відбуваються в сфері організації;
 • залучення співробітників до процесу постійного вдосконалення (якщо мета змін правильно донесена до персоналу) допоможе вам досягати ваших цілей;
 • ви досягнете підвищення якості продукції, сервісу, взаємовідносин...

 

Якщо вас зацікавив такий підхід до ведення бізнесу, то КАЙДЗЕН Клуб в Україні пропонує вам приміряти японські кросівки і пробігти КАЙДЗЕН-марафон разом з нами.

 

КАЙДЗЕН-марафон – це 10 одноденних послідовних семінарів, які дозволять за короткий проміжок часу ознайомитися з філософією КАЙДЗЕН, дізнатися докладніше про основні інструменти постійного вдосконалення, а також познайомитися з особливостями їх застосування в умовах нашої країни. Ви можете приєднатися до нас як на старті, так і по дорозі, якщо вас цікавлять лише окремі етапи.

 

КАЙДЗЕН-марафон з нами будуть бігти досвідчені консультанти КАЙДЗЕН Клубу, які вже не один рік бігають в японських кросівках. Це:

 

 

АНТОНІНА СОКОЛОВА– працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Головний тренер в сертифікаційній програмі підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США). 

 

 

РОМАН РОМАНЦОВ – працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

 

ЮЛІЯ БРАТУСЬ – працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Спеціаліст з безперервного вдосконалення і координації проектів ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ. Займається розробкою, впровадженням і супроводом інструментів по ефективній командній роботі, системі пропозицій і мотивації. Акредитований аудитор по системі 5S (Entra Group). Випускник програми JICA.

 

Детальну інформацію про кожен етап КАЙДЗЕН-марафону можна дізнатися, натиснувши на тему, що цікавить, нижче.

 

ЕТАПИ КАЙДЗЕН-МАРАФОНУ:

 

Етап I. Основи КАЙДЗЕН. Втрати і можливості в роботі. START.  ↓
На цьому етапі учасники приміряють японські кросівки і дізнаються, чи підходять вони їм для бігу на КАЙДЗЕН-марафоні і чи потрібно їм взагалі кудись бігти. 

 

На STARTі учасники дізнаються про:

 • походження і принципи філософії КАЙДЗЕН;
 • основні поняття в КАЙДЗЕН;
 • поняття «цінності» для внутрішнього і зовнішнього замовника/споживача послуги або продукту;
 • видах втрат в процесах і операціях;
 • муда, мура, мурі;
 • підходах до зниження втрат;
 • основних інструментах КАЙДЗЕН, їх взаємозв'язок і вплив на результат;
 • управління змінами та підходи до впровадження.

 

Вивчення втрат і особливостей застосування інструментів КАЙДЗЕН відбуватиметься під час ділових ігор.

 

Після першої пробіжки марафонці будуть розуміти основи підходу КАЙДЗЕН у веденні бізнесу і визначать, чи дійсно їм потрібні японські кросівки, щоб бути на крок попереду конкурентів.

 

На START запрошуються: керівники і фахівці адміністративного, виробничого та технічного напрямків, обслуговуючих виробництв, менеджери із якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери, студенти старших курсів ВНЗ, а також всі ті, кому потрібні глибші знання основ і світових практик застосування принципів і методів КАЙДЗЕН.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на I этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 4 квітня, 2017 (Вівторок)
Час: 9:00 – 17:30
Місце: м. Київ

 

Вартість I етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 200 грн.

 

Для участі в I этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон I етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на STARTі I этапу!

Етап II. Картування потоків створення цінності (VSM).  ↓
Якщо на I етапі ви приміряли японські кросівки, і вони виявилися саме тим, що потрібно для бігу на довгу дистанцію, або якщо є серед нас вже такі, хто їх приміряв раніше, то запрошуємо переходити на наступний етап КАЙДЗЕН-марафону, де ми вже почнемо набирати темп.

 

Не варто забувати, що ми біжимо не по рівній доріжці в спортзалі. Ми знаходимося на відкритій місцевості, де на нашому шляху завжди будуть траплятися різні перешкоди. І це буде впливати на нашу швидкість і досягнення поставленої мети. Тому нам потрібно виявити ці перешкоди, які призводять до втрат, адже бігти нам доведеться далеко. І так, це все було про ваш бізнес в тому числі.

 

А тепер уявіть, що в марафоні бере участь вся ваша команда, як єдине ціле. І якщо кожен буде бігти, так як йому хочеться, то буде складно рухатися одним темпом. Тому Картування потоків створення цінності (VSM – Value Stream Mapping) дає можливість єдиного розуміння всіма учасниками загальної картини – поточного стану та загального уявлення про цільове становище.

 

Карта потоків створення цінності – це інструмент графічної візуалізації стану потоків створення цінності в компанії і дуже важливий для кожного керівника. Адже відповідальність за ефективність функціонування потоку лежить саме на керівникові.

 

На II етапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • теорію картування;
 • етапи картування;
 • вибір пілотного (досліджуваного) потоку;
 • кроки картування;
 • умовні позначення на карті;
 • показники ефективності процесів і потоку створення цінності;
 • процедуру побудови карт потоку створення цінності;
 • типові помилки при побудові карт потоку створення цінності.

 

Для розуміння суті теми буде проводитися ділова гра з побудови карт потоку створення цінності.

 

Після цього етапу КАЙДЗЕН-марафону учасники отримають початковий навик застосування інструменту «картування потоку створення цінності» і матимуть розуміння того, як практично, через побудову карт потоку створення цінності, зробити робочі процеси більш прозорими і зрозумілими для всіх співробітників.

 

На II етап запрошуються: ТОП-менеджмент компаній, керівники департаментів та лінійні менеджери, фахівці складської та допоміжної логістики, відділу адміністрування і контролю, закупівлі матеріалів, а також HR-менеджери. Семінар буде корисний для студентів старших курсів ВНЗ та їх викладачів.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на II этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 26 квітня, 2017 (Середа)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість II етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн.

 

Для участі в II этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон II етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на II этапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап III. КАЙДЗЕН-методи аналізу і вирішення проблем. ↓
А ми продовжуємо набирати темп в КАЙДЗЕН-марафоні. Щоб задати рівний темп для бігу, потрібно усунути велике каміння – проблеми, які збивають темп. Тому, після картування потоків створення цінності на попередньому етапі, де була можливість оцінити поточну ситуацію і визначити проблемні місця, ми будемо вчитися аналізувати і вирішувати проблеми, які ми виявили на нашому шляху.

 

Для структурованого вирішення проблем нам знадобиться набір методів для пошуку кореневих причин виникнення проблем і втрат, розробки контрзаходів та моніторингу поліпшень.

 

На III етапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • методи аналізу і вирішення проблем;
 • деякі інструменти аналізу і виявлення кореневих проблем: діаграма спагетті, діаграма Паретто, діаграма Ісікава, 5 Чому?
 • користь і технології проведення фотографії робочого дня;
 • методи ранжування проблем;
 • інструменти і методики знаходження кращого варіанта вирішення проблем;
 • звіт формату А3.

 

Після цього етапу марафонці будуть мати розуміння різних підходів для вирішення проблем, що виникають на своєму шляху, і зможуть спільно зі своєю командою рухатися далі до своєї мети. Хоч і на один крок, але швидше за конкурентів.

 

На III етап запрошуються: ТОП-менеджмент компаній, керівники департаментів та лінійні керівники структурних підрозділів, менеджери з якості, технологи, лідери робочих груп.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на III этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 31 травня, 2017 (Середа)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість III етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості.

 

Для участі в III этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон III етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на III этапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап IV. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: 5S і візуальний менеджмент ↓

Марафонці вже набрали рівний темп і зараз перед нами стоїть задача підтримувати його і далі. Під час розгону ми не просто так знайомилися з особливостями КАЙДЗЕН-шляху, аналізували його, шукали можливі перешкоди, які є або можуть з'явитися перед нами, і дізналися про способи вирішення можливих проблем. Якщо ви уже на IV етапі, тоді японські кросівки довелися вам в пору. І ми переходимо до найскладнішого, але і до найцікавішого проміжку дистанції – залишаємо конкурентів на крок позад себе.


Подумайте, а чи буває таке, щоб нові бігуни вливалися в марафон на півдорозі? Наскільки нам відомо, то ні. Те ж саме можемо сказати і про КАЙДЗЕН-марафон. Звичайно, у багатьох буде бажання приміряти японські кросівки лише на цьому чи на наступних етапах. І ми з упевненістю можемо сказати, що вони завжди будуть на крок позаду вас. Адже ви біжите вже рівним темпом, знаєте про перешкоди на шляху та можливих варіантах їх усунення або як їх обійти.

 

Зараз перед нами стоятиме завдання організувати для себе найбільш зручні умови для бігу. Це і є основою всієї Філософії КАЙДЗЕН. Називається цей інструмент 5S.

 

Інструмент 5S – це система раціональної організації робочого простору, яка дозволяє значно поліпшити продуктивність праці, підвищити ефективність та зберегти час. 5S – це п'ять японських слів:

SEIRI (整理) – Sorting – сортування (потрібне-непотрібне).
SEITON (整頓) – Straighten or Set in Order – раціональне розташування, дотримання порядку (всьому своє місце).
SEISO (清掃) – Sweeping – утримання в чистоті (прибирання).
SEIKETSU (清潔) – Standardizing – стандартизація (документування порядку).
SHITSUKE (躾) – Sustaining – підтримка досягнутого результату (формування звички) і подальше вдосконалення.

 

Візуалізацією називається наочне інформування про те, як повинна виконуватися робота.

 

На IV етапі учасники дізнаються про:

 • інструменти 5S – цілі, завдання, етапи;
 • особливості кожного етапу;
 • візуалізація та її роль в процесі впровадження КАЙДЗЕН;
 • приклади успішного застосування 5S;
 • особливості застосування інструменту в різних сферах бізнесу (чи галузях промисловості);
 • порядок кроків при впровадженні інструменту;
 • важливості застосування циклу PDCA при впровадженні;
 • основні помилки в процесі застосування 5S;
 • можливі результати від впровадження інструменту.

 

І який результат від семінару? Ви побачите різницю роботи в звичних умовах і в ефективно організованих умовах. Зрозумієте, що на вашому шляху є багато непотрібного, що перешкоджає вашій ефективності. Це особисто ваш КАЙДЗЕН-марафон і хто сказав, що все це каміння та ями обов’язково повинні залишитися на вашому шляху? Каміння можна прибрати, а ями засипати. Згодні?

 

На IV етап запрошуються: керівники компаній, керівники і фахівці адміністративного, виробничого і технічного напрямків, обслуговуючих виробництв, менеджери з якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери, студенти старших курсів ВНЗ та їх викладачі.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на IV етапі – Юлія Братусь – консультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Спеціаліст з безперервного вдосконалення і координації проектів ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ. Займається розробкою, впровадженням і супроводом інструментів по ефективній командній роботі, системі пропозицій і мотивації. Акредитований аудитор по системі 5S (Entra Group). Випускник програми JICA.

 

STARTуємо – 19 червня, 2017 (Понеділок)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість проходження IV етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості.

 

Для участі в IV етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон IV етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон і e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на IV етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап V. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: SMED, TPM, підвищення ефективності використання обладнання, розрахунок OEE ↓
А ми продовжуємо бігти. На попередньому етапі ми оптимізували простір навколо себе. Адже не спотикаючись об каміння можна більше зосередитися під час бігу і досягненні результату. А зараз ми будемо приділяти увагу вже складнішим завданням, що стосуються нас самих. Адже нам важливо швидше відновлюватися після кожного етапу і уникати травм на шляху. Тому на V етапі ми приступаємо до вивчення необхідних для цього інструментів КАЙДЗЕН, зокрема: 

 

SMED (Single-Minute Exchange of Dies) або Швидке переналаштування – інструмент скорочення тривалості переналаштування обладнання (заміни інструменту) і підвищення гнучкості виробничої системи;

 

TPM (Total Productive Maintenance) або Загальне обслуговування обладнання – концепція управління обладнанням, націлена на підвищення ефективності його використання. Цілі ТРМ: 1) Нуль простоїв, 2) Нуль дефектів, 3) Нуль аварій.

 

А щоб ми змогли оцінити і управляти процесом підвищення ефективності обладнання, ми розглянемо показник OEE (Overall Equipment Effectiveness) або Загальна ефективність обладнання: яка інформація нам буде потрібна, де її взяти, як правильно розрахувати ОЕЕ, як використовувати отримані дані визначення потенціалу нашого обладнання.

 

На V этапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • принципи та основні напрямки застосування SMED;
 • застосування методики SMED для організації швидких ремонтів;
 • особливості впровадження інструменту SMED;
 • переналаштування в один дотик;
 • систему ТРМ, основні елементи цієї системи та принципи їх застосування;
 • основні етапи впровадження ТРМ;
 • особливо обговоримо питання автономного обслуговування обладнання і розглянемо 7 кроків його впровадження;
 • загальну ефективність роботи обладнання – OEE та методику розрахунку показників;
 • можливостях підвищення ОЕЕ через виявлення і ліквідацію втрат.

 

Як завжди розглядати всі питання будемо під час розбору практичних кейсів. 

 

І що ми отримаємо в результаті? Знання, як застосовувати методи TPM для досягнення більш високої ефективності використання обладнання, освоєння методики SMED, а також вміння розрахунку ОЕЕ.

 

V етап – це рівно половина КАЙДЗЕН-марафону. І якщо ви з нами, тоді ваші конкуренти десь позаду намагаються не відставати від вас, спотикаючись об каміння на шляху і витрачаючи більше власних сил на те, щоб бігти. Ну і нехай, ви ж не просто на марафоні – ви на КАЙДЗЕН-марафоні!

 

На V этап запрошуються: співробітники, що відповідають за управління життєвим циклом обладнання і які прагнуть скорочення кількості і тривалості незапланованих відмов, підвищення доступності обладнання; керівники виробничих підрозділів, лінійні керівники, керівники технічних та ремонтних служб.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на V етапіАнтоніна Соколова – бізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, котра працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Вона має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Антоніна Соколова – головний тренер в сертифікаційній програмі підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США). 

 

STARTуємо  7 липня, 2017 (П'ятниця)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість проходження V етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох – -10%.

 

Для участі в V етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон IV етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон і e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на V етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап VI. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: Just in Time, Andon, Kanban, Heijunka, Jidoka, Poka Yoke↓
Продовжуючи знайомство з інструментами оптимізації на нашому шляху, ми починаємо VI етап КАЙДЗЕН-марафону. Є ще чимало методів, які завжди допоможуть бігти ефективніше, і, застосовуючи які, ви назавжди зможете позбутися від складнощів і раптових несподіванок, які б могли знизити ваш темп. Тому VI етап присвячений вивченню таких інструментів, як:

 

Just in Time або Точно вчасно – один з базових стовпів Виробничої Системи Toyota. Це логістична концепція підприємства, при якій переміщення виробів в процесі виробництва і поставки від постачальників сплановані в часі таким чином, що на кожному етапі процесу наступна (зазвичай невелика) партія прибуває для обробки в необхідній кількості точно в той момент, коли попередня партія завершена.

 

Andon або Андон – засіб інформаційного управління, яке дає представлення про поточний стан процесу виробництва, а також, при необхідності, створює візуальне і звукове попередження про виникнення дефекту.

 

Kanban (япон. слово, що означає «сигнал» або «картка») або Канбан – це система виробничої логістики для забезпечення автоматичної роботи принципу «точно вчасно».

 

Heijunka або Хейдзунка – це вирівнювання по видам і обсягу продукції протягом фіксованого проміжку часу. Хейдзунка дозволяє ефективно задовольняти попит клієнта, уникаючи роботи партіями, і веде до мінімізації запасів, робочої сили і часу.

 

Jidoka або Дзидока (автономізація) – принцип роботи виробничого обладнання, яке здатне самостійно виявити проблеми, наприклад, несправність обладнання, дефекти в якості продукції, відразу зупинитися і дати сигнал про необхідність втручання оператора для виправлення ситуації. 

 

Poka Yoke або Захист від помилок – метод, завдяки якому роботу можна зробити тільки одним правильним способом і дефект просто не може з'явитися. Принцип нульової помилки означає: допускається мінімум помилок або всього одна. У народі ще називають «захист від дурня».

 

На VI етапі учасники дізнаються про:

 • принципи управління виробничими процесами;
 • концепції витягаючого виробництва;
 • особливості використання інструменту Канбан як в промислових, так і в непромислових сферах;
 • принципи роботи інструменту Андон;
 • вирівнювання виробництва;
 • організацію системи виявлення проблем та запобігання помилок;
 • приклади застосування даних інструментів.

 

Знайомитися з усіма інструментами ми будемо на практиці під час розбору практичних кейсів та ділової гри.

 

Після проходження цього етапу ви будете розуміти, які інструменти можуть бути корисними та успішно застосованими саме для вашої компанії. Адже не завжди є потреба робити все і відразу, а краще вибрати дійсно потрібні інструменти, які зможуть оптимізувати процеси у вашій компанії і зробити роботу простішою.

 

На VI етап запрошуються: керівники компаній, керівники виробничих департаментів і допоміжних служб, лінійні менеджери, співробітники складської та виробничої логістики, адміністративний персонал відділу планування та контролю виробництва, закупівлі матеріалів, а також менеджери по персоналу.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на VI етапіАнтоніна Соколова – бізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, котра працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Вона має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Антоніна Соколова – головний тренер в сертифікаційній програмі підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США). 

 

STARTуємо  4 серпня, 2017 (ПТ)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження VI етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в VI етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон VI етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на VI етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап VII. Загальне управління якістю (TQM). Стандартизація. ↓
Марафонці підтвердять, що з кожним етапом все легше і легше бігти по КАЙДЗЕН-шляху. Це й не дивно, адже ми вже розібралися зі стількома інструментами оптимізації, навчилися шукати і усувати втрати. А тепер для підтримання досягнутих результатів нам потрібно навчитися управляти якістю і стандартизувати одержані поліпшення. Це дуже важливий етап в процесі впровадження системи КАЙДЗЕН, тому що без управління якістю і стандартизації процесів компанія швидко скочується до початкової стадії і тоді доводиться всю роботу робити знову. Але ми будемо поступати правильно, правда? І в черговий раз, примірявши вже такі зручні кросівки, будемо розбиратися з двома важливими темами:

 

1) TQM (Total Quality Management) або Загальне управління якістю – це система управління, заснована на виробництві якісної з точки зору замовника продукції і послуг. TQM визначається як зосереджений на якості, сфокусований на замовника і заснований на фактах керований командний процес. TQM направлено на планомірне досягнення стратегічної мети організації через безперервне поліпшення роботи.

 

2) Стандартизація – процес виявлення і опису кращого на сьогоднішній момент способу виконання операції. Стандарт забезпечує повторюваність і прогнозованість процесів. Він стає основою для навчання і використовується в якості основи для планування.

 

На VII етапі учасники дізнаються про:

 • основи TQM;
 • принципи та інструменти вбудованої якості;
 • контроль джерела виникнення помилок;
 • оцінку системи якості;
 • сутність, цілі та переваги Стандартизації;
 • кроки стандартизації операцій. 

 

І незмінними в процесі навчання залишаються практичні завдання та ділові ігри для кращого засвоєння отриманого матеріалу.

 

По закінченню цього етапу марафонці матимуть розуміння про особливості та моделі застосування інструменту TQM, первинний навик стандартизації операцій, а також будуть розуміти основу важливого принципу в системі КАЙДЗЕН«Не приймай брак – Не виробляй брак – Не передавай брак».

 

На VII етап запрошуються: співробітники компаній, відповідальні за якість кінцевого продукту компанії (конструкторський та технологічний відділи, основне і допоміжне виробництва, зовнішня і внутрішня логістика, фахівці системи якості, технічні служби, планування виробництва); керівники підрозділів; оператори обладнання; менеджери з якості; працівники, відповідальні за зовнішній і внутрішній контроль якості матеріалів; координатори виробництва; фахівці з ремонту обладнання; HR-менеджери.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на VII етапіАнтоніна Соколова – бізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, котра працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Вона має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Антоніна Соколова – головний тренер в сертифікаційній програмі підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США). 

 

STARTуємо  17 серпня, 2017 (Чт)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження VII етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в VII етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон VII етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на VII етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап VIII. КАЙДЗЕН в Управлінні Ланцюгами Постачань. ↓
Марафонці вже пройшли великий шлях і дісталися до VIII етапу. На попередніх етапах ми навчилися оцінювати поточну ситуацію на своєму шляху, прибирати перешкоди з дороги за допомогою різних інструментів, правильно організовувати рух і задавати рівний темп. А зараз перед нами стоїть цікава задача – правильна організація логістичних процесів.

 

КАЙДЗЕН в Управлінні Ланцюгами Постачань – це цілий комплекс інструментів і методів, які спрямовані на створення витягуючої системи в загальному ланцюжку логістики, але з акцентом на оптимізацію і поліпшення процесів управління закупівлями і запасами, включаючи транспортну і складську логістику. КАЙДЗЕН-підхід в логістиці сконцентрований на усуненні втрат шляхом зусиль, спрямованих на виявлення та зменшення відхилень, що дозволяє при цьому збільшити швидкість і потік операцій в Ланцюгах Постачань. Він надає можливість для зниження витрат, що не додають цінності для споживача, і збільшення ефективності логістичної системи в цілому.

 

На VIII етапі учасники дізнаються про:

 • основні стратегії побудови Ощадливих Ланцюгів Постачань;
 • роботу функції Логістики за принципом «Точно вчасно»;
 • системи KANBAN і «Супермаркет»;
 • створення Потоку Одиничних Виробів у всьому Ланцюжку Постачань;
 • інтеграцію системи зберігання в виробничі ділянки і ділянки збірки;
 • інтеграцію принципів КАЙДЗЕН і сучасних ERP-систем;
 • розробку та втілення Системи Показників Логістичної системи (KPI).

 

Вивчення особливостей втрат в Логістиці і особливостей застосування інструментів КАЙДЗЕН відбуватиметься в ході ділових ігор.

 

Учасники навчаться застосовувати принципи КАЙДЗЕН в Логістиці як стратегію «win-win» для забезпечення процесу постійного поліпшення всього Ланцюжка Постачань, зокрема:

 • як порахувати Загальну вартість виконання замовлень для прийняття рішень, які задовольнять очікування Замовників при мінімально можливих загальних витратах, не залежно від того, в якому із потоків постачань вони виникають;
 • як створювати Карту Потоку Створення Цінності в Управлінні Ланцюгами Постачань з метою виявлення можливостей для зниження витрат, термінів постачань, рівня запасів з допомогою використання принципів КАЙДЗЕН;
 • як подолати крос-функціональні бар'єри, впровадити систему витягування для підтримки оптимального рівня запасів і забезпечити прозорість систем;
 • як розробити Систему вимірювання та оцінки Системи Постачань.

 

На VIII етап запрошуються: кожен учасник процесу поліпшення потоку створення цінності та системи внутрішнього та зовнішнього забезпечення виробничого потоку: вище керівництво, лінійні менеджери; допоміжні служби; складська і виробнича логістика; адміністративний персонал відділу планування та контролю виробництва, закупівлі матеріалів, а також HR-менеджери.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на VIII етапі – Роман Романцов – консультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуємо  14 вересня, 2017 (Чт)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження VIII етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в VIII етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон VIII етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на VIII етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап IX. Загальне управління сервісами (TSM) або КАЙДЗЕН-Офіс. ↓
Марафонці вже практично на фініші. 8 етапів, на яких ми вчилися виявляти перешкоди на шляху, усувати їх та запобігати появі в майбутньому – вже позаду. І IX етап ми присвячуємо дуже важливим питанням які, як може здатися, весь час залишалися осторонь. Процес бігу, як і будь-який виробничий процес, завжди супроводжується додатковими процесами, які ми не бачимо, але без яких дуже складно рухатися вперед без перешкод.

 

І ось IX етап марафону ми присвячуємо офісним процесам, які обов'язково є у кожної компанії, незалежно від сфери її діяльності.

 

TSM (Total Service Management) або Загальне управління сервісами також відоме під назвою КАЙДЗЕН-офіс. Цей інструмент може бути використаний для будь-яких адміністративних процесів в компанії будь-якій галузі або для процесів надання послуг.

 

Компанії, які застосовують КАЙДЗЕН, в основному роблять акцент на поліпшенні виробничих процесів, забуваючи при цьому про існування часом величезних адміністративних апаратів з незрозумілими ролями і функціями. Ефективні офісні процеси знижують витрати, підвищують задоволеність внутрішніх і зовнішніх клієнтів.

 

На IХ етапі учасники дізнаються про:

 • цінності в офісній діяльності;
 • види і джерела втрат в офісних процесах; 
 • інструментах аналізу і поліпшення офісних процесів;
 • розробці стандартів робочих місць і візуальних засобів;
 • мотивації співробітників на підтримку поліпшень. 

 

Після цього етапу марафонці будуть мати розуміння про методику організації та поліпшення офісного процесу, отримають навички застосування інструментів поліпшення в офісі і сфері послуг і навчаться визначати операційні втрати та втрати в офісних процесах.

 

На ХI етап запрошуються: представники всіх рівнів адміністративного персоналу, керівники і співробітників банків, страхових компаній, компаній, що працюють в сфері послуг, керівники виробничих і технічних підрозділів, технологи, менеджери з якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери і всі ті, кому потрібні більш глибокі знання основ підвищення ефективності роботи офісу.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на ХI етапі – Антоніна Соколовабізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, яка працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Головний тренер сертифікаційної програми підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США).

 

STARTуємо  6 жовтня, 2017 (Пт)
Час: 9:30 – 17:30
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження IХ етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в IХ етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон IХ етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на IХ етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап X. Мотивація. Робота малих груп. Система пропозицій. ↓
Ось ми і добігли до заключного етапу КАЙДЗЕН-марафону. Марафонці вже знають всю основну інформацію про філософію КАЙДЗЕН, вміють застосовувати інструменти вдосконалення, будувати процеси без втрат. І на останній Х етап ми залишили на розгляд найголовніше питання – а як же зробити так, щоб все це почало працювати в компанії, адже результат залежить від старань усієї команди? Саме темі мотивації і командній роботі ми присвячуємо FINISHний етап марафону.

 

Головне запам'ятати, що КАЙДЗЕН в першу чергу орієнтований на людей. І в японській методиці управління приділяється велика увага відношенню працівників до роботи. КАЙДЗЕН не заохочує покарання співробітників. Замість цього їм допомагають, роз'яснюють, з ними радяться, їх вчать і разом з ними приймають рішення. Мета керівників –  підняти внутрішню мотивацію, цінність і прихильність співробітників компанії, домогтися, щоб вони працювали зі 100% -ою віддачею, і щоб шукали (самі або в малих групах), що і як можна поліпшити.

 

На FINISHі учасники дізнаються про:

 • систему мотивації і стимулювання в КАЙДЗЕН-процесах;
 • нюанси залучення персоналу в процес поліпшень;
 • як долати опір;
 • ролі керівництва, лінійних менеджерів і співробітників в процесі поліпшень;
 • що робити, якщо після перших етапів впровадження ініціатива пішла на спад;
 • принципи формування робочих груп;
 • організацію системи пропозицій.

 

Всю теорію ми відразу ж будемо закріплювати на практиці.

 

Після заключного етапу марафонці будуть розуміти відмінності управління японським методом від звичного багатьом методу «батога і пряника», навчаться правильно розподіляти ролі в компанії, розберуться в нюансах роботи малих груп і що потрібно знати, щоб ящик з пропозиціями завжди був повний ідей.

 

На Х етап запрошуються: керівники підприємств, менеджери КАЙДЗЕН-проектів, HR-менеджери а також керівники, залучені в процес поліпшень.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на Х етапі – Антоніна Соколовабізнес-консультант КАЙДЗЕН Клубу, яка працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Головний тренер сертифікаційної програми підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США).

 

FINISHуємо  20 жовтня, 2017 (Пт)
Час: 9:30 – 17:30
Місце: м. Київ

 

 

Вартість проходження Х етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості, в чотирьох і більше – 10%.

 

 

Для участі в Х етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон Х етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на Х – заключному етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

 

Всі додаткові питання можна задати за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

Постійного вам вдосконалення!

 
Наші партнери
Наші клієнти