+38 044 204 81 13

КАЙДЗЕН-марафон 2017 (Етап II) 26 квітня, 2017

«В епоху глобальної конкуренції, ніколи не знаєш, хто женеться за тобою,

тому потрібно бути хоча б на крок попереду своїх конкурентів».
Масаакі ІМАІ

 

Етап II. Картування потоків створення цінності (VSM). 26 квітня, 2017 ↓
Якщо на I етапі ви приміряли японські кросівки, і вони виявилися саме тим, що потрібно для бігу на довгу дистанцію, або якщо є серед нас вже такі, хто їх приміряв раніше, то запрошуємо переходити на наступний етап КАЙДЗЕН-марафону, де ми вже почнемо набирати темп.

 

Не варто забувати, що ми біжимо не по рівній доріжці в спортзалі. Ми знаходимося на відкритій місцевості, де на нашому шляху завжди будуть траплятися різні перешкоди. І це буде впливати на нашу швидкість і досягнення поставленої мети. Тому нам потрібно виявити ці перешкоди, які призводять до втрат, адже бігти нам доведеться далеко. І так, це все було про ваш бізнес в тому числі.

 

А тепер уявіть, що в марафоні бере участь вся ваша команда, як єдине ціле. І якщо кожен буде бігти, так як йому хочеться, то буде складно рухатися одним темпом. Тому Картування потоків створення цінності (VSM – Value Stream Mapping) дає можливість єдиного розуміння всіма учасниками загальної картини – поточного стану та загального уявлення про цільове становище.

 

Карта потоків створення цінності – це інструмент графічної візуалізації стану потоків створення цінності в компанії і дуже важливий для кожного керівника. Адже відповідальність за ефективність функціонування потоку лежить саме на керівникові.

 

На II етапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • теорію картування;
 • етапи картування;
 • вибір пілотного (досліджуваного) потоку;
 • кроки картування;
 • умовні позначення на карті;
 • показники ефективності процесів і потоку створення цінності;
 • процедуру побудови карт потоку створення цінності;
 • типові помилки при побудові карт потоку створення цінності.

 

Для розуміння суті теми буде проводитися ділова гра з побудови карт потоку створення цінності.

 

Після цього етапу КАЙДЗЕН-марафону учасники отримають початковий навик застосування інструменту «картування потоку створення цінності» і матимуть розуміння того, як практично, через побудову карт потоку створення цінності, зробити робочі процеси більш прозорими і зрозумілими для всіх співробітників.

 

На II етап запрошуються: ТОП-менеджмент компаній, керівники департаментів та лінійні менеджери, фахівці складської та допоміжної логістики, відділу адміністрування і контролю, закупівлі матеріалів, а також HR-менеджери. Семінар буде корисний для студентів старших курсів ВНЗ та їх викладачів.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на II этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 26 квітня, 2017 (Середа)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість II етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн.

 

Для участі в II этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон II етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на II этапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

 

 

 «Я хочу розповісти вам одну історію про двох підприємців: японського і американського. Вони вирішили поїхати на Сафарі на полювання. Коли підприємці вийшли з автомобіля, то вони почали стріляти, але через деякий час, усвідомивши, що у них закінчилися патрони, вирішили повернутися до автомобіля, який перебував на відстані, приблизно, 500 метрів від них, і дістати ще патронів. Але тут, раптово, на їх шляху з’явився величезний лев, який почав погоню за ними. В той момент, японський підприємець злякався настільки, що завмер на місці. Потім повільно опустив рюкзак на землю, дістав з нього нові кросівки і став перевзуватися. Американський підприємець був дуже здивований і запитав, що той робить. І почув відповідь: я дістаю свої японські кросівки, які кращі кросівок фірми «Nike». Мені не потрібно швидко бігти, щоб врятуватися, мені потрібно бути всього на крок попереду тебе, щоб вижити».

 

Цю притчу розповів засновник філософії КАЙДЗЕН Масаакі ІМАІ під час відкриття КАЙДЗЕН Клубу в Україні в грудні 2010 року. Ця історія, на його думку, якнайкраще описує ситуацію на ринку сьогодні.

 

Можливо, не всі поки що знайомі з цим модним зараз словом КАЙДЗЕН. Так ось, КАЙДЗЕН (KAIZEN) – це японське слово, яке складається з двох ієрогліфів kai – зміна і zen – хороший, що разом означає безперервне поліпшення.

 

Головна ідея КАЙДЗЕН фокусується на постійному безперервному вдосконаленні процесу. Будь-якого процесу, як на роботі, так і в особистому житті. Успіх японців багато в чому заснований на цій філософії. Якщо на Заході компанії воліють змінюватися за рахунок інвестиційних інновацій – великих, але нечастих перетворень, то в Японії прийнятий зовсім інший підхід, згідно з яким компанії змінюються протягом всього свого життя. Весь час, непомітно, повільно, вдосконалюючись кожну хвилину.

 

Чому КАЙДЗЕН? Тому що:

 • цю методологію можна застосовувати для будь-яких компаній від маленьких до величезних;
 • конкуренти не завжди побачать перебудову і розвиток вашого бізнесу, навіть якщо будуть пильно за ним спостерігати. Зміни не дуже помітні зовні, так як крок змін невеликий;
 • потрібно відносно невелике фінансування для реструктуризації компанії, так як основні зміни відбуваються в сфері організації;
 • залучення співробітників до процесу постійного вдосконалення (якщо мета змін правильно донесена до персоналу) допоможе вам досягати ваших цілей;
 • ви досягнете підвищення якості продукції, сервісу, взаємовідносин...

 

Якщо вас зацікавив такий підхід до ведення бізнесу, то КАЙДЗЕН Клуб в Україні пропонує вам приміряти японські кросівки і пробігти КАЙДЗЕН-марафон разом з нами.

 

КАЙДЗЕН-марафон – це 10 одноденних послідовних семінарів, які дозволять за короткий проміжок часу ознайомитися з філософією КАЙДЗЕН, дізнатися докладніше про основні інструменти постійного вдосконалення, а також познайомитися з особливостями їх застосування в умовах нашої країни. Ви можете приєднатися до нас як на старті, так і по дорозі, якщо вас цікавлять лише окремі етапи.

 

КАЙДЗЕН-марафон з нами будуть бігти досвідчені консультанти КАЙДЗЕН Клубу, які вже не один рік бігають в японських кросівках. Це:

 

 

АНТОНІНА СОКОЛОВА– працює з системою КАЙДЗЕН з 2004 року. Має великий досвід в розробці та впровадженні системи КАЙДЗЕН на виробничих підприємствах у багатьох країнах СНД. Головний тренер в сертифікаційній програмі підготовки ПРАКТИКІВ і ЕКСПЕРТІВ з Ощадливого виробництва. Тренер Lean, експерт Lean, сертифікований фірмою LeanPlus (США). 

 

 

РОМАН РОМАНЦОВ – працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

 

ЮЛІЯ БРАТУСЬ – працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Спеціаліст з безперервного вдосконалення і координації проектів ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ. Займається розробкою, впровадженням і супроводом інструментів по ефективній командній роботі, системі пропозицій і мотивації. Акредитований аудитор по системі 5S (Entra Group). Випускник програми JICA.

 

Детальну інформацію про кожен етап КАЙДЗЕН-марафону можна дізнатися, натиснувши на тему, що цікавить, нижче.

 

ЕТАПИ КАЙДЗЕН-МАРАФОНУ:

 

Етап I. Основи КАЙДЗЕН. Втрати і можливості в роботі. START.  ↓
На цьому етапі учасники приміряють японські кросівки і дізнаються, чи підходять вони їм для бігу на КАЙДЗЕН-марафоні і чи потрібно їм взагалі кудись бігти. 

 

На STARTі учасники дізнаються про:

 • походження і принципи філософії КАЙДЗЕН;
 • основні поняття в КАЙДЗЕН;
 • поняття «цінності» для внутрішнього і зовнішнього замовника/споживача послуги або продукту;
 • видах втрат в процесах і операціях;
 • муда, мура, мурі;
 • підходах до зниження втрат;
 • основних інструментах КАЙДЗЕН, їх взаємозв'язок і вплив на результат;
 • управління змінами та підходи до впровадження.

 

Вивчення втрат і особливостей застосування інструментів КАЙДЗЕН відбуватиметься під час ділових ігор.

 

Після першої пробіжки марафонці будуть розуміти основи підходу КАЙДЗЕН у веденні бізнесу і визначать, чи дійсно їм потрібні японські кросівки, щоб бути на крок попереду конкурентів.

 

На START запрошуються: керівники і фахівці адміністративного, виробничого та технічного напрямків, обслуговуючих виробництв, менеджери із якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери, студенти старших курсів ВНЗ, а також всі ті, кому потрібні глибші знання основ і світових практик застосування принципів і методів КАЙДЗЕН.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на I этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 4 квітня, 2017 (Вівторок)
Час: 9:00 – 17:30
Місце: м. Київ

 

Вартість I етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 200 грн.

 

Для участі в I этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон I етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на STARTі I этапу!

Етап II. Картування потоків створення цінності (VSM).  ↓
Якщо на I етапі ви приміряли японські кросівки, і вони виявилися саме тим, що потрібно для бігу на довгу дистанцію, або якщо є серед нас вже такі, хто їх приміряв раніше, то запрошуємо переходити на наступний етап КАЙДЗЕН-марафону, де ми вже почнемо набирати темп.

 

Не варто забувати, що ми біжимо не по рівній доріжці в спортзалі. Ми знаходимося на відкритій місцевості, де на нашому шляху завжди будуть траплятися різні перешкоди. І це буде впливати на нашу швидкість і досягнення поставленої мети. Тому нам потрібно виявити ці перешкоди, які призводять до втрат, адже бігти нам доведеться далеко. І так, це все було про ваш бізнес в тому числі.

 

А тепер уявіть, що в марафоні бере участь вся ваша команда, як єдине ціле. І якщо кожен буде бігти, так як йому хочеться, то буде складно рухатися одним темпом. Тому Картування потоків створення цінності (VSM – Value Stream Mapping) дає можливість єдиного розуміння всіма учасниками загальної картини – поточного стану та загального уявлення про цільове становище.

 

Карта потоків створення цінності – це інструмент графічної візуалізації стану потоків створення цінності в компанії і дуже важливий для кожного керівника. Адже відповідальність за ефективність функціонування потоку лежить саме на керівникові.

 

На II етапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • теорію картування;
 • етапи картування;
 • вибір пілотного (досліджуваного) потоку;
 • кроки картування;
 • умовні позначення на карті;
 • показники ефективності процесів і потоку створення цінності;
 • процедуру побудови карт потоку створення цінності;
 • типові помилки при побудові карт потоку створення цінності.

 

Для розуміння суті теми буде проводитися ділова гра з побудови карт потоку створення цінності.

 

Після цього етапу КАЙДЗЕН-марафону учасники отримають початковий навик застосування інструменту «картування потоку створення цінності» і матимуть розуміння того, як практично, через побудову карт потоку створення цінності, зробити робочі процеси більш прозорими і зрозумілими для всіх співробітників.

 

На II етап запрошуються: ТОП-менеджмент компаній, керівники департаментів та лінійні менеджери, фахівці складської та допоміжної логістики, відділу адміністрування і контролю, закупівлі матеріалів, а також HR-менеджери. Семінар буде корисний для студентів старших курсів ВНЗ та їх викладачів.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на II этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 26 квітня, 2017 (Середа)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість II етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн.

 

Для участі в II этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон II етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на II этапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап III. КАЙДЗЕН-методи аналізу і вирішення проблем. ↓
А ми продовжуємо набирати темп в КАЙДЗЕН-марафоні. Щоб задати рівний темп для бігу, потрібно усунути велике каміння – проблеми, які збивають темп. Тому, після картування потоків створення цінності на попередньому етапі, де була можливість оцінити поточну ситуацію і визначити проблемні місця, ми будемо вчитися аналізувати і вирішувати проблеми, які ми виявили на нашому шляху.

 

Для структурованого вирішення проблем нам знадобиться набір методів для пошуку кореневих причин виникнення проблем і втрат, розробки контрзаходів та моніторингу поліпшень.

 

На III етапі КАЙДЗЕН-марафону учасники дізнаються про:

 • методи аналізу і вирішення проблем;
 • деякі інструменти аналізу і виявлення кореневих проблем: діаграма спагетті, діаграма Паретто, діаграма Ісікава, 5 Чому?
 • користь і технології проведення фотографії робочого дня;
 • методи ранжування проблем;
 • інструменти і методики знаходження кращого варіанта вирішення проблем;
 • звіт формату А3.

 

Після цього етапу марафонці будуть мати розуміння різних підходів для вирішення проблем, що виникають на своєму шляху, і зможуть спільно зі своєю командою рухатися далі до своєї мети. Хоч і на один крок, але швидше за конкурентів.

 

На III етап запрошуються: ТОП-менеджмент компаній, керівники департаментів та лінійні керівники структурних підрозділів, менеджери з якості, технологи, лідери робочих груп.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на III этапіРоман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуемо 31 травня, 2017 (Середа)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість III етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2 000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості.

 

Для участі в III этапі КАЙДЗЕН-марафону вам необхідно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон III етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на III этапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап IV. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: 5S і візуальний менеджмент ↓

Марафонці вже набрали рівний темп і зараз перед нами стоїть задача підтримувати його і далі. Під час розгону ми не просто так знайомилися з особливостями КАЙДЗЕН-шляху, аналізували його, шукали можливі перешкоди, які є або можуть з'явитися перед нами, і дізналися про способи вирішення можливих проблем. Якщо ви уже на IV етапі, тоді японські кросівки довелися вам в пору. І ми переходимо до найскладнішого, але і до найцікавішого проміжку дистанції – залишаємо конкурентів на крок позад себе.


Подумайте, а чи буває таке, щоб нові бігуни вливалися в марафон на півдорозі? Наскільки нам відомо, то ні. Те ж саме можемо сказати і про КАЙДЗЕН-марафон. Звичайно, у багатьох буде бажання приміряти японські кросівки лише на цьому чи на наступних етапах. І ми з упевненістю можемо сказати, що вони завжди будуть на крок позаду вас. Адже ви біжите вже рівним темпом, знаєте про перешкоди на шляху та можливих варіантах їх усунення або як їх обійти.

 

Зараз перед нами стоятиме завдання організувати для себе найбільш зручні умови для бігу. Це і є основою всієї Філософії КАЙДЗЕН. Називається цей інструмент 5S. 

 

Інструмент 5S – це система раціональної організації робочого простору, яка дозволяє значно поліпшити продуктивність праці, підвищити ефективність та зберегти час. 5S – це п'ять японських слів:

SEIRI (整理) – Sorting – сортування (потрібне-непотрібне).
SEITON (整頓) – Straighten or Set in Order – раціональне розташування, дотримання порядку (всьому своє місце).
SEISO (清掃) – Sweeping – утримання в чистоті (прибирання).
SEIKETSU (清潔) – Standardizing – стандартизація (документування порядку).
SHITSUKE (躾) – Sustaining – підтримка досягнутого результату (формування звички) і подальше вдосконалення.

 

Візуалізацією називається наочне інформування про те, як повинна виконуватися робота.

 

На IV етапі учасники дізнаються про:

 • інструменти 5S – цілі, завдання, етапи;
 • особливості кожного етапу;
 • візуалізація та її роль в процесі впровадження КАЙДЗЕН;
 • приклади успішного застосування 5S;
 • особливості застосування інструменту в різних сферах бізнесу (чи галузях промисловості);
 • порядок кроків при впровадженні інструменту;
 • важливості застосування циклу PDCA при впровадженні;
 • основні помилки в процесі застосування 5S;
 • можливі результати від впровадження інструменту.

 

І який результат від семінару? Ви побачите різницю роботи в звичних умовах і в ефективно організованих умовах. Зрозумієте, що на вашому шляху є багато непотрібного, що перешкоджає вашій ефективності. Це особисто ваш КАЙДЗЕН-марафон і хто сказав, що все це каміння та ями обов’язково повинні залишитися на вашому шляху? Каміння можна прибрати, а ями засипати. Згодні?

 

На IV етап запрошуються: керівники компаній, керівники і фахівці адміністративного, виробничого і технічного напрямків, обслуговуючих виробництв, менеджери з якості, менеджери внутрішньої і зовнішньої логістики, HR-менеджери, студенти старших курсів ВНЗ та їх викладачі.

 

На чолі КАЙДЗЕН-марафону на IV етапі Роман Романцовконсультант КАЙДЗЕН Клубу, який працює з системою КАЙДЗЕН з 2012 року. Професійний управлінець в сфері логістики, закупівель і продажів. Займав керівні посади в міжнародних виробничих компаніях: GREIF Flexibiles Ukraine, MM Packagings, ABB, а також в компанії Nemiroff, де займався впровадженням інструментів КАЙДЗЕН. Випускник Сертифікаційної програми «Практик з Ощадливого виробництва».

 

STARTуємо – 20 червня, 2017 (Вівторок)
Час: 9:00 – 17:00
Місце: м. Київ

 

Вартість проходження IV етапу в КАЙДЗЕН-марафоні: 2000 грн., а якщо ви вже брали участь в двох етапах раніше – для вас -5% від вартості.

 

Для участі в IV етапі КАЙДЗЕН-марафону вам потрібно зареєструватися одним із зручних способів:

 • відправивши заявку з темою «КАЙДЗЕН-марафон IV етап» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон і e-mail;
 • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Для уточнення деталей звертайтеся до нас за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

До зустрічі на IV етапі нашого КАЙДЗЕН-марафону!

Етап V. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: SMED, TPM, підвищення ефективності використання обладнання, розрахунок OEE. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.
Етап VI. Інструменти КАЙДЗЕН і особливості їх застосування: Just in Time, Andon, Kanban, Heijunka, Jidoka, Poka Yoke. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.
Етап VII. Загальне управління якістю (TQM). Стандартизація. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.
Етап VIII. Загальне управління сервісами (TSM) або КАЙДЗЕН-Офіс. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.
Етап IX. КАЙДЗЕН в Управлінні Ланцюгами Постачань. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.
Етап X. Мотивація. Робота малих груп. Система пропозицій. ↓
Інформація буде доступна до кінця квітня.

 

Всі додаткові питання можна задати за телефонами 044 204 81 13 або 067 972 46 64.

 

Постійного вам вдосконалення!

 
Наші партнери
Наші клієнти