+38 044 204 81 13

ТРИЗ як технологія аналізу проблем і пошуку їх найбільш ефективного рішення

При виникненні проблемної ситуації в будь-якій сфері діяльності її рішення найчастіше шукають методами випадкового пошуку або сліпого перебору варіантів: мозковий штурм, синектика, конференція ідей, морфологічний аналіз та інші. У концепції цих технологій закладений принцип надлишку: генерувати максимальну кількість варіантів ідей, з яких після аналізу та оцінки відбирають одну або кілька, які вирішують проблему. Ці технології дуже трудомісткі і не забезпечують надійного пошуку найбільш ефективного вирішення.

 

Теорія рішення винахідницьких задач (рос. Теория решения изобретательских задач – ТРИЗ) – наука, що вивчає об'єктивні закономірності розвитку технічних систем і розробляє методологію вирішення технічних проблем з метою підвищення якості цих систем і зниження витрат на їх виробництво та функціонування. 

 

ТРИЗ (автор – Генріх Саулович Альтшуллер, 15.10.1926 – 24.09.1998) як технологія технічної творчості пропонує замінити принцип надлишку таким алгоритмом пошуку вирішення проблеми, який відразу виводить того, хто вирішує в зону сильних рішень, відкидаючи непотрібні варіанти в ході самого аналізу. Тим самим ТРИЗ ефективно доповнює Кайдзен, сильною стороною якого, як відомо, є здатність виявляти виробничі та організаційні втрати і проблеми, а також зайві витрати, пов'язані з ними.

 

З моменту виникнення (1956 р.) ТРИЗ завойовує все більше визнання в світі як одна з найбільш ефективних технологій створення нових видів продукції, вдосконалення існуючих видів і зниження витрат на їх виробництво, в тому числі організаційних: так, лише один фахівець з ТРИЗ Н. А. Шпаковський за 3 роки заощадив фірмі «Samsung» $ 90 млн.

 

В даний час ТРИЗ широко застосовується в бізнесі, професійній діяльності і повсякденному житті при пошуку вирішення проблем, різко скорочуючи матеріальні та інтелектуальні затрати.

 

Як працює ТРИЗ?

Найбільш характерні причини зайвих витрат пов'язані з постійним оновленням матеріалів і технологій, недоліками в організації виробництва, прорахунками в управлінні, технічним консерватизмом і небажанням ризикувати, нехтуванням економічними оцінками рішень і ін.

 

Концепція ФВА-ТРИЗ: кожна система має ресурси, які можуть бути використані для підвищення її якості та зниження витрат на всіх стадіях її життєвого циклу: проектування, створення, експлуатація та утилізація.

 

Функціонально-вартісний аналіз (ФВА) – метод системного (на базі ТРИЗ) дослідження об'єкта, виробів, процесу, структури, що дозволяє бачити весь комплекс об'єктів і подій, що створюють проблему, в їх взаємозв'язку і розвитку, спрямований на підвищення ефективності використання матеріальних і трудових ресурсів .

 

ФВА дозволяє виявляти протиріччя і приховані залежності, що створюють проблему, виділити тільки принципово значущі недоліки із загального числа небажаних ефектів, і, формулюючи ідеальний кінцевий результат (ІКР), що відповідає законам розвитку технічних систем, відразу виходити в зону свідомо сильних рішень, яких, як правило, всього декілька.

 

А до ІКР веде алгоритм вирішення проблемних ситуацій (АРПС), веде цілеспрямовано, без перебору десятків, сотень, а іноді і тисяч «порожніх» варіантів – відкидаючи їх в ході самого процесу аналізу проблеми.

 

Уміння застосовувати ТРИЗ перетворює «муки» творчості в інтелектуальне задоволення!

 

Як застосовувати ТРИЗ в своїй сфері діяльності?
На це питання вам дадуть відповідь керівники лабораторії «ТРИЗ-педагогіка України», Майстри ТРИЗ: системний аналітик Марк Меерович (Диплом Г.С. Альтшуллера № 33) і доктор психологічних наук Лариса Шрагіна (Диплом Г.С. Альтшуллера № 65), автори основ теорії розвитку штучних систем (ТРШС) і універсального алгоритму пошуку рішень проблемних ситуацій (АРПС).

 

Для кого буде корисна участь в вступному семінарі по ТРИЗ?
Власники, керівники і фахівці підприємств і структурних підрозділів різних сфер діяльності, зацікавлені у вирішенні складних проблем, що виникають при впровадженні Кайдзен.

 

В ході семінару будуть розкриті наступні питання:

 

  • Специфіка підприємницької діяльності.
  • Функції менеджера. Картування потоку створення цінностей. Ідентифікація втрат, визначення їх пріоритетності по Кайдзен, методи прийняття рішення і оцінка їх рівня.
  • Концептуальні положення ТРИЗ як технології аналізу проблем і пошуку їх найбільш ефективного рішення.
  • Основні інструменти ТРИЗ (на прикладі аналізу пошуку вирішення складної проблеми).
  • Методика проведення функціонально-вартісного аналізу (на прикладі проведення ФВА виробу).
  • Алгоритм розв'язання проблемних ситуацій.
  • Методи розвитку творчої уяви.
  • Огляд програми навчання на 3 рівнях курсу.

 

Повний курс підготовки фахівців з ТРИЗ складається із трьох рівнів:

 

I. ОЗНАЙОМЛЮВАЛЬНИЙ (4 дні, 32 уч. год.).  ↓

Освоєння ознайомчого курсу в поєднанні з вступним семінаром (8 уч. год.) Дасть Вам перші навики застосування основних інструментів ТРИЗ для пошуку найбільш ефективних ідей рішень проблем, що виникають на вашому виробництві, і пропонувати конструктивні варіанти їх впровадження.

II. БАЗОВИЙ (4 дня, 32 уч. година.).  ↓

Для навчання на базовому курсі, в якості підтвердження освоєння ознайомлювального курсу, вам необхідно буде надати рішення як мінімум однієї проблеми у вашій компанії з використанням основних інструментів ТРИЗ, і захистити це рішення на відкритому занятті.

 

Освоєння базового курсу розширює набір інструментів, які використовуються ТРИЗ для пошуку ідей найбільш ефективних рішень проблемних ситуацій, вводить основи ТРШС (теорії розвитку штучних систем), готує вас до дослідницької роботи в ТРИЗ-ТРШС і до можливості самому проводити вступні семінари про основні можливості ТРИЗ-ТРШС як функціонально-системного методу аналізу проблем в різних сферах діяльності.

III. ПОГЛИБЛЕНИЙ (5 днів, 40 уч. година.).   ↓

Для навчання на поглибленому курсі, в якості підтвердження освоєння базового курсу, вам необхідно буде представити результат дослідження однієї з проблем (за вашим вибором), існуючих в ТРИЗ-ТРШС, і захистити цей результат на відкритому занятті.

 

Освоєння поглибленого курсу завершує вивчення інструментів, що застосовуються в ТРИЗ, розширює знання слухачів про історію ТРИЗ, основні етапи її створення, про її автора – Г.С. Альтшуллер, основні напрями досліджень в різних сферах діяльності і розширює можливості дослідження нетехнічних проблем застосуванням ТРШС.

 

ІСПИТ для підтвердження кваліфікації – 1 день.


Завершений курс навчання дозволяє слухачеві проводити повноцінні навчальні семінари і брати участь в бізнес-консультуванні при пошуку рішення різних проблем.

 

Після освоєння кожного рівня видається сертифікат.

 

Дата: 12 грудня, 2017 (Вт)
Час: 9:30 - 17:30
Місце проведення: м. Київ

 

Вартість: 1800 грн

 

Зареєструватися можна:

  • відправивши заявку з темою «Семінар ТРИЗ» на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , вказавши наступні дані: ПІБ, компанія, посада, контактний телефон та e-mail;
  • заповнивши форму онлайн-реєстрації ОНЛАЙН-РЕЄСТРАЦІЯ.

 

Заявки на навчання приймаються до 10 грудня 2017р.


При виникненні питань щодо семінару звертайтеся за телефоном 044 204 81 13 –  Ольга Корнійченко.

 

 

Наші партнери
Наші клієнти